Můj názor na nové městské vyhlášky

17. 09. 2014

Zastupitelstvo na svém zasedání 15.9.2014 schválilo vyhlášku o zákazu bednového hazardu na území města, novou vyhlášku o odpadech a  snížení poplatku za odpady. Není se co divit, že to šlo najednou tak rychle, volby jsou za dveřmi.

Svobodní Chomutov nemohou souhlasit se zákazem heren ve městě, je to zásah do svobodného podnikání. Soukromí a vlastnictví je pro Svobodné jedním ze základních pilířů svobodné společnosti.

Tvrzení, že závislost na hracích automatech má negativní dopady na rodiny  hráčů je jistě opodstatněné, ale není to  věcí města či odpovědnost heren. Dospělý člověk, pokud není nesvéprávný, je odpovědný za své jednání. Pokud někdo vyjde ať už z hospody či z herny  a spáchá přestupek, jestliže např. někdo krade,  neuklízí po psovi, obtěžuje ostatní lidi a podobně, musí nést za své jednání následky.
Ten kdo na toto má dohlížet je Policie České republiky ze zákona a zřízené Městské policie, které si všichni platíme.

Pokud někdo prohází v hracích automatech sociální dávky, opět za to nenesou odpovědnost herny či město. Na vině je mimo jiné i špatná sociální politika státu. A opět zdůrazňuji – odpovědnost má každý jednotlivec.

Zákaz není řešení, je to odsunutí problému do ilegality a jednoduché a laciné získání politických bodů před volbami.  Uvědomíme si, že zákazy omezují naši svobodu?

Vyhláška o odpadech opět plošně postihuje všechny. Jak sběrny, tak občany. Obyčejný občan už nebude moci v podstatě prodat sběrně svůj kovový odpad, zato ho může bezplatně odevzdat do kontejnerů. Je trestán místo viníků, zlodějů.  Místo řešení problému se problém opět jednoduše zakáže.

Poplatky za odpady  je třeba zrušit.

Tisková zpráva ze zasedání zastupitelstva